Мени 3

Мени 3 – 40€

Вашето добредојде – пречек на гостите со чаша шампањ

ГРАТИС ШАМПАЊ ЗА СЕКОЈ ГОСТИН !!!

САЛАТИЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕГЛАВНО ЈАДЕЊЕДЕСЕРТ

САЛАТИ

Биф салата (ладен јунешки розбиф, рукола, капари, шери домат, спанак, маслиново масло, пармезан)

Цезар салата (зелена салата, рукола, пилешко, кубети дресинг, пармезан, шери домати)

Таратур со оревчиња печени

(краставица, павлака, копар, маслиново масло, ореви)

ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Тартар бифтек на брускета од препечено интегрално лепче со путер и авокадо, његошки пршут, овчи кашкавал, кашкавал црвено песто (или ливада), моцарела со шери домат, брусница, пармезан, чипс од рукола, буџола

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Бујурди топено сирење

Потпечена брокула кватро формаџи

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Јунешки бифтек во фефер сос

Шашлик со пилешко и телешко месо и зеленчук гарнирано со чипс од компир, бејби морков на путер и прokeљ со ленено семе

Селекција на интегрални лепчиња

ДЕСЕРТ

Експонат од сезонско овошје – микс на десерти и чоколадна фонтана за сите гости