Мени 1

Мени 1 – 27€

САЛАТИЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕГЛАВНО ЈАДЕЊЕДЕСЕРТ

САЛАТИ

Витаминска салата со печени семиња

(морков, цвекло, зелена салата, зелка, шери домат, ленено семе, семки од тиква, печена соја и сончоглед).

ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Брускети со песто и пармезан во комбинација со каламата маслинки во кора од портокал и мајчина душичка (багет лепче, песто, пармезан, каламата маслинки, мајчина душичка, кора од портокал)

Свински пршут, тоскана салама, димена печеница, димен врат, мешано сирење, мешан кашкавал, крем салата (цвекло, ореви и горгонзола), чипс од рукола

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Крокет криспи со сирење и маслинки на подлога од вргањ сос

Роловани крцкави стапчиња прелиени со топен чедар кашкавал и панцета

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Пилешко криспи со домашен мајонез и куркума

(пилешки стек, корнфлекс, семки од тиква, кашкавал, мајонез, куркума)

Свинско печење во сос од лисичарка

(свинска плешка, зеленчук, лисичарки, зачини)

Гарнир (рестован компир, боранија на путер)

Селекција на интегрални лепчиња

ДЕСЕРТ

Панакота