Мени

Мени 1 – 27€

САЛАТИЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕГЛАВНО ЈАДЕЊЕДЕСЕРТ

САЛАТИ

Витаминска салата со печени семиња

(морков, цвекло, зелена салата, зелка, шери домат, ленено семе, семки од тиква, печена соја и сончоглед).

ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Брускети со песто и пармезан во комбинација со каламата маслинки во кора од портокал и мајчина душичка (багет лепче, песто, пармезан, каламата маслинки, мајчина душичка, кора од портокал)

Свински пршут, тоскана салама, димена печеница, димен врат, мешано сирење, мешан кашкавал, крем салата (цвекло, ореви и горгонзола), чипс од рукола

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Крокет криспи со сирење и маслинки на подлога од вргањ сос

Роловани крцкави стапчиња прелиени со топен чедар кашкавал и панцета

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Пилешко криспи со домашен мајонез и куркума

(пилешки стек, корнфлекс, семки од тиква, кашкавал, мајонез, куркума)

Свинско печење во сос од лисичарка

(свинска плешка, зеленчук, лисичарки, зачини)

Гарнир (рестован компир, боранија на путер)

Селекција на интегрални лепчиња

ДЕСЕРТ

Панакота

 

Мени 2 – 33€

Вашето добредојде – пречек на гостите со чаша шампањ

ГРАТИС ШАМПАЊ ЗА СЕКОЈ ГОСТИН !!!

САЛАТИЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕГЛАВНО ЈАДЕЊЕДЕСЕРТ

САЛАТИ

Капрезе салата со пршута и песто сос

(домат, свинска пршута, зелена салата, песто)

Таратур со оревчиња печени

(краставица, павлака, копар, маслиново масло, ореви)

Витаминска салата со морков, цвекло и црвена зелка со мешани препечени семиња и чипс од тортиља.

ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ

(пилешки крем салата, мешан кашкавал, овчо сирење, свинска пршута, тоскана салама, буџола, горгонзола, моцарела и шери домати, чипс од тортиља, крцкава панцета)

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Боритоси со зеленчук, пилешко и рукола

Криспи кашкавал со мешани семиња

Крокет песто поло

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Бавно динстано јунешко фрикандо со деми глас сос и листови бадем

Роловано пилешко галантин во сос од куркума гарнирано со рестован компир и боранија на путер зачинета со мајчина душичка

Селекција на интегрални лепчиња

ДЕСЕРТ

десерт – мус со чоколадо

 

Мени 3 – 40€

Вашето добредојде – пречек на гостите со чаша шампањ

ГРАТИС ШАМПАЊ ЗА СЕКОЈ ГОСТИН !!!

САЛАТИЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕГЛАВНО ЈАДЕЊЕДЕСЕРТ

САЛАТИ

Биф салата (ладен јунешки розбиф, рукола, капари, шери домат, спанак, маслиново масло, пармезан)

Цезар салата (зелена салата, рукола, пилешко, кубети дресинг, пармезан, шери домати)

Таратур со оревчиња печени

(краставица, павлака, копар, маслиново масло, ореви)

ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Тартар бифтек на брускета од препечено интегрално лепче со путер и авокадо, његошки пршут, овчи кашкавал, кашкавал црвено песто (или ливада), моцарела со шери домат, брусница, пармезан, чипс од рукола, буџола

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Бујурди топено сирење

Потпечена брокула кватро формаџи

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Јунешки бифтек во фефер сос

Шашлик со пилешко и телешко месо и зеленчук гарнирано со чипс од компир, бејби морков на путер и прokeљ со ленено семе

Селекција на интегрални лепчиња

ДЕСЕРТ

Експонат од сезонско овошје – микс на десерти и чоколадна фонтана за сите гости

 

Мени 4 шведска маса-35€

САЛАТИЛАДЕН СТАРТЕРТОПЛО ПЛАТОГЛАВНО ЈАДЕЊЕДЕСЕРТ

САЛАТИ

Цезар салата (зелена салата, рукола, пилешко, кубети дресинг, пармезан, шери домати)

Капрезе салата со пршута и песто сос (домат, свинска пршута, зелена салата, песто)

Витаминска салата (морков, цвекло и црвена зелка со мешани препечени семиња и чипс од тортиља)

ЛАДEН СТАРТЕР

Експонат од сувомеснато (Пршута свинска, пршута говедска, кулен, мартадела – Рустика, димен врат, димена печеница, димено пилешко)

Експонат од млечни производи (Пармезан, бри, камамбер, рокфорд сирење, овчи кашкавал, моцарела ражнич со шери домати, овчо сирење, биено сирење, димен кашкавал)

Пецива (домашна пита, проја, кифлици, лиснатици)

ТОПЛО ПЛАТО

Панирана зденка, паниран кашкавал, пирошка, пилешки прсти, чипс тиквички, полнети печурки

Боритоси со рукола, мартадела – Рустика и црвена пиперка

Ризото со морски микс и школки дагњи

Ризото со масло од сипа и гамбори

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Ребро американ стил со барбекју сос

Вешалица со печурки шампињони

Пилешко со зеленчук

Мит болс со пармезан (топчиња од мелено месо)

ДЕСЕРТ

Панакота, Ситни колачи,  Француско јаболко,

Експонат од сезонско овошје

* Можност за креирање на Мени по Ваш сопствен избор

Јавете се на телефоните: 075 314 285

075 273 213 или 071 349 456

 

Мени Пијалок

Мени 1 ПијалокМени 2 ПијалокМени 3 Пијалок

Мени 1 Пијалок – 8€

Жестоки пијалоци (жолта ракија, узо, коњак)

Пиво (скопско, скопско смут, амстел)

Вино Тиквеш наливно

Сокови (к.кола, фанта, швепс, џусеви)

Вода (газирана, негазирана)

Мени 2 Пијалок – 11€

Жестоки пијалоци (жолта ракија, коњак, водка абсолут, узо, џин гордонс, мартини)

Пиво (скопско, скопско смут, амстел, хајнекен)

Вино Тиквеш 0,7l класик,

Сокови (к.кола, фанта, швепс, џусеви)

Вода (негазирана, газирана)

Мени 3 Пијалок – 14€

Жестоки пијалоци (жолта ракија, бовин ракија, коњак, водка абсолут, узо, шток, џин гордонс, мартини, џејмисон, џони)

Пиво (скопско, скопско смут, амстел, хајнекен)

Вино Тиквеш СС 0,7l

Сокови (к.кола, фанта, швепс, џусеви)

Вода (газирана, негазирана)