Мени 2

Мени 2 шведска маса – 40€

БАР СО СВЕЖИ САЛАТИСТАРТЕРАНТИПАСТИ СТАРТЕРТОПЛИ ЗАКУСКИБАР СО ЛИСНАТИЦИ И КАНАПЕИКРЕМ САЛАТАГЛАВНО ЈАДЕЊЕГАРНИРДЕСЕРТ

Бар со свежи салати

рукола и маслинки
зелена салата со пченка и дресинг сос
капрезе салата
шопска салата

Стартер

*Плато со сирења
пармезан
горгонзола
бри
чедар кашкавал
биено сирење
овчо сирење
мешано сирење
мешан кашкавал
моцарела

Антипасти стартер

говедска пршута
свинска пршута
мортадела
врат
печеница
чадено пилешко
димено говедско

Топли закуски

маслинки панирани со слатко-лут сос
крокет со моцарела и маслинки
зденки панирани
моцарела панирана
пилешки прсти
похован кашкавал

Бар со лиснатици и канапеи

лиснати корпици полнети со крем-сир и пршута
путер тесто корпици полнети со хумус и печен сусам
канапеи со зеленчук и крем-сир
канапеи со лосос и лимон
канапеи со крем-сир и семиња
канапеи со туна и маслинки
фокачо
лиснати кифлици
чијабата лепче
мини пици

Крем салата со пилешко, цвекло и горгонзола

Главно јадење

свинска вешалица
пилешки стек
колбас
бомбици од мелено месо
ребро во фурна

Гарнир

пекарски компир
боранија на путер
ориз со зеленчук

Десерт

овошје свежо
чоколаден мус