Мени 4 – шведска маса

Мени 4 шведска маса-35€

САЛАТИЛАДЕН СТАРТЕРТОПЛО ПЛАТОГЛАВНО ЈАДЕЊЕДЕСЕРТ

САЛАТИ

Цезар салата (зелена салата, рукола, пилешко, кубети дресинг, пармезан, шери домати)

Капрезе салата со пршута и песто сос (домат, свинска пршута, зелена салата, песто)

Витаминска салата (морков, цвекло и црвена зелка со мешани препечени семиња и чипс од тортиља)

ЛАДEН СТАРТЕР

Експонат од сувомеснато (Пршута свинска, пршута говедска, кулен, мартадела – Рустика, димен врат, димена печеница, димено пилешко)

Експонат од млечни производи (Пармезан, бри, камамбер, рокфорд сирење, овчи кашкавал, моцарела ражнич со шери домати, овчо сирење, биено сирење, димен кашкавал)

Пецива (домашна пита, проја, кифлици, лиснатици)

ТОПЛО ПЛАТО

Панирана зденка, паниран кашкавал, пирошка, пилешки прсти, чипс тиквички, полнети печурки

Боритоси со рукола, мартадела – Рустика и црвена пиперка

Ризото со морски микс и школки дагњи

Ризото со масло од сипа и гамбори

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

Ребро американ стил со барбекју сос

Вешалица со печурки шампињони

Пилешко со зеленчук

Мит болс со пармезан (топчиња од мелено месо)

ДЕСЕРТ

Панакота, Ситни колачи,  Француско јаболко,

Експонат од сезонско овошје

* Можност за креирање на Мени по Ваш сопствен избор

Јавете се на телефоните: 075 314 285

075 273 213 или 071 349 456